Kočičí tanec

20.06.2011

Máme doma kočku. Je to čistokrevná něvská maškaráda s modrobílým zbarvením a modrýma očima.

Až na to, že dneska, když jsem přišla domů, změnila se v mourka.

Doma máme totiž také sklep a v něm kotel na koks. Koks skladujeme venku, ale v okolí kotle je samozřejmě plno koksového mouru. Koksový mour je v podstatě nesmyvatelný zásvin, který se s oblibou lepí na oblečení, kůži nebo chlupy.

Naše kočka je chytrá, vychytralá a místy až mrchovitě zlomyslná. Za toho necelého půl roku, co ji máme, se naučila otevírat nedbale zavřené dveře.

Třeba dveře do sklepa.

Takže mě vlastně ani nepřekvapilo, když mě místo naší sibiřské krasavice uvítalo ve dveřích cosi vypadající jako mockrát použitý hadr na podlahu se závojem starých pavučin okolo uší.

Ok, tohle už jsem jednou zažila a mám na to takovej dobrej postup.

Krok 1: Zavřít dveře do sklepa, sebrat "hadr na podlahu" a sebrat opravdový hadr na podlahu.

Krok 2: Zavřít se s oběma hadry do koupelny, napustit cca 20 cm teplé vody do vany a pomodlit se jednu střelnou ke všem svatým.

Krok 3: Pomalu, ale opravdu pomalu spustit (v tuto chvíli už vyděšeně třeštící oči) kočku do vany s vodou.

Krok 4: Začít nadávat na dotyčnou kočku, poněvadž voda se jí nelíbí a právě vám svými drápy ostrými jak akátové trní rozervala půl ruky, přičemž sebou ve vaně (i přes to, že ji pevně držíte v krvácejících rukou) mrská tolik, že polovina vody se ocitne na vašem oblečení, brýlích a vlasech.

Krok 5: V záchvatu pomstychtivé brutality kočku několikrát vymáchat ve zbývající vodě (a nechat si rozdrápat další, ještě nepoškozené části rukou).

Krok 6: Ačkoliv už jste stejně promočení až na kost, kočku vyndáte a zabráníte jí v dalším likvidování vaší cenné kůže tím, že ji zabalíte do předem připraveného hadru na podlahu.

Krok 7: Přesunout se s kočkou k místu, kde přechováváte fén na vlasy. Kočka se trochu zklidnila, je důležité jí na tenhle vtípek neskočit, protože...

Krok 8: Kočku pevně (!) chytit jednou rukou a ruhou pustit fén (pokud možno na "studeno"). V této chvíli kočka odhodí jakoukoliv masku klidu a celé drápání (případně zoufalé mňoukání) začíná nanovo.

Krok 9: I přes zesilující protesty kočku vyfénovat dosucha. I když...

Krok 10: Po cca 30 minutách, když už vás fénovaní přestane bavit a kočka je stejně jakýmsi záhadným způsobem pořád mokrá se na to vykašlete, fén vypněte a kočku pusťte.

Krok 11: Vydezinfikovat škrábance, uklidit spoušť v koupelně, utřít koksové stopy po celém domě, nalít si skleničku něčeho na uklidnění.

To je celé. Výsledkem je traumatický zážitek váš i kočky - s tím rozdílem, že vy si celou věc pamatujete, kdežto kočka se při první příležitosti do sklepa podívá zas.

Podpořte mě a příště, až se uvidíme, pozvěte mě na pivo.