Snový svět

10.01.2023

Lidský život se odehrává na dvou úrovních. Jedna je realita, to co každodenně žijeme, kde se dějí věci a kde potkáváme jiné lidi. Druhá je snová, to co se nám zdá, o čem sníme a co si přejeme.

Posledních pár měsíců mi připadá, že se tyhle dvě úrovně existence celkem výrazně prolínají. To, co považuji za realitu má rysy fantastického snu, kde se plní přání a panuje nekonečná radost. A snový svět působením splněných přání nabývá stále konkrétnějších podob.

Říkám si, jestli je to vůbec možné. Skoro se mi zdá, že mě zajalo nějaké kouzlo a táhne mě k bájným plážím na Avalonu. Ale ne proto, aby tam moje mrtvá schránka spočinula, právěže naopak, abych tam konečně mohla žít na 100%. Možná se tím trochu vzdálím těm, co jsou ukotveni víc v realitě.

Vadí mi to?

Ani v nejmenším.

Co mě znepokojuje je zcela samozřejmá obava, aby se stejně nenápadně, jako moje cesta do snu nestalo, že se tenhle proces obrátí a kouzlo začne vyprchávat. Že někde v budoucnosti je moment, kdy se moje realita a sny rozejdou, aby se už nikdy nepotkaly.

A tak se z hloubi duše snažím objevovat kouzla, která pomůžou tenhle malý kousek separátního nad-světa ochránit a zachovat. Někdy je to trošku kostrbaté, sem tam si kouzelnou knihu poleju čajem, ale tak nějak doufám, že snaha se počítá a bude to dobré.

XoXo