Tokimeki Memorial Girl's Side 1st Love Plus

28.03.2012

Tokimeki Memorial Girl's Side (resp. Tokimeki Memorial Girl's Side 1st LovePlus)

První díl této skvělé hry byl vydán pro PlayStation2 v roce 2002. Poté byly vydány další dvě verze hry určené a specielně obohacené pro Nintendo DS a o těch, nebo spíše o posledním rozšíření Love Plus se budeme bavit.

Jako hlavní hrdinka hry právě začínáte studovat na Habataki High. Kromě klasického studia (učení a kroužky) se můžete (a máte) věnovat též randění a balení kluků. Hned první den se vám vybaví jedna stará legenda spojená s kostelem na pozemcích školy. Je to pohádkový příběh o princovi, který se zamiluje do princezny, ale než ji získá, musí dlouho cestovat po světě. Tuhle legendu vám jako malé holce vyprávěl jeden malý kluk právě v onom kostele. Slíbil vám, že se jednoho dne vrátí a znovu se setkáte, stejně jako princ a princezna z legendy.

Ještě před uvítací slavností ve škole hned potkáte jednoho z balitelných objektů. Pak také svého třídního. (Ano, toho můžete ulovit též. Neptejte se. Je to přeci jen Japonská hra.) A následně, v závislosti na tom, které parametry si zvyšujete (inteligence, umění, fitness, společenskost, styl, šarm), můžete (nebo nemusíte) potkat i zbytek naší plejády bishounen hezounů (eh, někteří jsou trochu... no, uvidíte...), které vám právě představím.

Hazuki Kei (příjmení je první, křestní jméno druhé)

Hazuki je první chlap, kterého potkáte. Narazíte na něj (doslova) automaticky první den, kdy se jdete ze zvědavosti podívat k legendárnímu kostelu ve škole. Je to prudce inteligentní gentleman, který si přivydělává modelingem a ve volném čase si nejraději hraje s kočkami, vyrábí stříbrné šperky nebo spí. Na první pohled se může zdát poněkud chladným, ale jakmile vás začne mít rád (=otravujete ho se schůzkami už od prvního dne a kromě dárků k narozeninám mu vnucujete samozřejmě i dárky k Vánocům a valentýnskou čoko...), ukáže i svou roztomilou a vřelou stránku. Jeho otec je Němec (eh? Proto nevypadá jako Japonec, ptáte se? Ne. V těchhle hrách nikdo nevypadá jako japonský obyvatel, jen počkejte na další příklady...). Zdá se, že nemá moc kamarádů (no, taky model, že jo...). Pokud se vám zalíbí jeho lehce zfetovaný hlas (náhodou, mě se docela líbí...) a rozhodnete se jít po něm, připravte se na neustálé zvyšování parametrů, páč jeho "ending requirements" (výše parametrů nutná k získání jeho lásky) jsou smrtelné. Ve skutečnosti je to takzvaná hlavní postava, neboli postava "prince" ve hře. Pokud jeho "route" dohrajete do konce, zjistíte, co má Hazuki s hlavní hrdinkou (vámi) společného.

Morimura Sakuya

Ah, přiznám se rovnou, tohle je moje nejméně oblíbená postava, poněvadž mi překáží v získání mého oblíbence. Navíc mě neskutečně irituje jeho hlas a některé jeho hlášky jsou ve skutečnosti pěkně perverzní... No dobrá. Morimura (používám pro něj přezdívku Můra...) je opět velmi inteligentní, jemný, citlivý a hodný chlapec. Poznáte to na první pohled z jeho výrazu a brýlí (a to normálně po chlapech v brýlích šílím, proč to nepřiznat...). Miluje botaniku, hrabání se v hlíně a květiny všeobecně. Zároveň toho hodně ví v podstatě o všem (pravidelně se umisťuje na prvních místech v testech). Jeho otec je doktor a podle rodinné tradice by Morimura měl v profesi svého otce následovat, ale on sám by se raději stal arboristou (víte, co takový arborista dělá? Já se to dozvěděla loni v Želivě.). Potkáte ho snadno, když hodně studujete. Hned od začátku vás bude mít rád a když si s ním párkrát vyrazíte, bude vás přímo zbožňovat (aaah, pejsáček...). Trochu mu křivdím, on je opravdu hodný, baví se se všema a nemůže za to, že jedna z vašich potenciálních kamarádek po něm jede... Pro jeho "confession" musíte mít vysokou hlavně inteligenci.

Suzuka Kazuma

Aa, náš sportovní týpek Suzuka.:-) Živelný hráč basketballu (který sní o basketbalovém stipendiu v USA), který na vás natrefí (míčem do hlavy), když hodně sportujete. Je to tak trochu třeštidlo - sice extrémně talentovaný, ale nejde mu hrát v týmu, přičemž když s ním chodíte na rande, chová se nemotorně jako zamilovaný puberťák. Počkat, on vlastně je zamilovaný pu... Ehm. Tenhle kluk vyžaduje pozornost, takže vám radím s ním randit co nejvíc. Také pozor na skinship, v počátečním stadiu vztahu je hrozně těžké odhadnout co se mu kdy bude líbit. Čím vás má raději, tím více si vás pustí k tělu a je vtipnější.:-) Moc jsem jeho "route" zatím nehrála, takže vám k němu asi víc neřeknu. Pro jeho ending musíte mít vysokou fitness. Naštěstí je mu inteligence vcelku jedno, ale když se umístíte v testech vysoko, obdivně vás pochválí (jako ostatně i další pánové). Jediná nevýhoda je ta, že po něm současně jede i jedna vaše kamarádka.

Kijo Madoka

Kluk jeden opálenej mluvící kansajským dialektem (eh, to je JCR, neboli Japanese Cultural Reference, tudíž se to poměrně těžko vysvětluje. Typicky je Kansai dialekt více melodický a jakoby tvrdší, než normální japonština. Často je spojován s ukecaností a vtipností). Bydlí sám, páč máma mu umřela a s tátou se nesnáší. Rád vaří a baví ho motorky. Je to takový flákač, na studium celkem kašle a raději brigádničí u benzínové pumpy. Po studiu se chce stát v podstatě profesionálním brigádníkem - prostě se nezdá, že by chtěl vést zrovna usedlý život. Má rád stylové oblečení a také ho potkáte tak, že často čtete módní časopisy. Rande s ním jsou zábavná, určitě se nebudete nudit. Jeho náklonnost si musíte zajistit před další z vašich kamarádek. Zajímavost - dabuje ho ten samý člověk, který daboval Shigureho ve Fruits Basket. Ostatně spousta "voice actors" v téhle hře jsou poměrně známá jména. Alespoň v Japonsku. Ehm.

Mihara Shiki

Umělecký typ v této hře. Vážně. Poznáte to podle dlouhých vlasů a zženštilého oblečení (Konami, ty stereotypy trochu přeháníš, ne?). Po rodičích zdědil obrovský umělecký talent. Je považován za génia (ostatně jeho tvorba visí i v muzeu). Poměrně narcisistní povaha, ale kdo se diví, vždyť je to umělec, že? Má často různé ujeté nápady, jako například obliba bungee-jumpingu. Ze začátku je poměrně těžké si zvyknout na to, že například dorazí na rande až o hodinu později, ale jak jeho náklonnost k vám roste, doba čekání se zkracuje (hehe, dělám si srandu, hoďku čekáte akorát když je jeho affection opravdu nízká). Dostanete ho sexy oblečením a přizpůsobením se jeho poněkud bláznivému stylu. Nejsnadněji ho potkáte přihlášením se do uměleckého kroužku. Bohužel, poslední za vašich kamarádek si myslí, že by měl mít raději ji.

Himuro Reiichi <3

Muaaaaaah, váš super sexy hustej třídní učitel. Eh... tak teď už asi víte, koho mám nejraději... Na první zdání extrémně přísný a náročný člověk (no, ono taky jo, jeho ending requirements jsou skoro stejně vražedné, jako u Hazukiho), kterého se vaši spolužáci vesměs bojí. Učí matiku a zároveň je vedoucí kroužku hudebního. Na rande ho nemůžete pozvat, poněvadž vám nikdy nesdělí své telefonní číslo, takže musíte excelovat v testech a oddaně chodit na jeho mimoškolní exkurze až do té doby, než vás začne mít aspoň trochu rád. To vás pak začne zvát na takzvané "social study dates", což je vlastně rande, ale proboha hlavně tomu tak neříkejte, vždyť je to váš třídní (a v Japonsku je jakýkoliv... vřelejší vztah mezi učitelem a studenty prudce nelegální).:-) Jakmile vůči vám trochu roztaje, je přímo k sežrání, páč běžně chladný Reiichi-sama se najednou zakoktává a červená. Zajímavostí je, že ačkoliv plat učitele bude asi i v Japonsku ne zrovna vysoký, Himuro vás vozí na rande a zpět ve svém krásném černém Maserati.:-) Miluje klasickou hudbu (hraje skvěle na klavír) a kupodivu horory. Aah, mohla bych tu o něm psát leta... Poslední zajímavost: Jeho křestní jméno v překladu znamená 01.:-)

Hibiya Wataru

Váš prudce otravný kohai (=student o jeden rok níže než vy), kterého potkáte ve druhém roce studia. Pokuší se stát "velkým mužem" a jeho vzorem je Hazuki (dokonce se ho snaží napodobovat, což mu docela vtipně nejde). Sní o baseballové kariéře. Hrozně vás obdivuje a rande bere jako příležitost se vzdělat a něco se od vás naučit. Ve skutečnosti by byl roztomilejší, kdyby měl jiný účes... Každopádně je to podobný živel jako Suzuka. Skinship je s ním ze začátku podobně náročný. A když splníte jeho parametry, na konci vás čeká vtipně roztomilé vyznání.

Amanohashi Ikkaku

Tak tenhle pán je jednoznačným důkazem, že hru vymysleli Japonci. No řekněte, napadlo by vás randit s knírkatým ředitelem školy, který má ve zvyku si labužnicky prohlížet vaši postavu v plavkách, pokud s ním vyrazíte do bazénu?! Bleurgh. Když tohle všechno překousnete, čeká vás cesta k princeznovskému životu, neb Ikkaku je prachatý gentleman, kterého baví vás rozmazlovat drahými večeřemi. Nesnažte se na něj působit moc roztomile, jemu jde o to z vás mít ideální šarmantní ženu. Je to další z chlapů, kteří vám tají svůj telefon, takže na rande bude zvát on vás. Rovněž řídí luxusní auto, ale není jisté jakou značku. Určitě to ale není takový bourák jako Himurocchiho Maserati (slint).

Aoki Chiharu

První z tajných postav! Pokud kontrolujete svou poštu, zjistíte, že vám jednoho dne přišel mail od někoho jménem Chiharu. Zdá se, že je to někdo z Ameriky a neumí moc japonsky. Odpovíte a následně spolu vyměníte pár mailů. Postupem času zjistíte, že to není holka, jak jste si mysleli. Ve skutečnosti je to student na jedné sousední střední škole. Chiharu chodí často nakupovat a tak se vám může stát, že ho potkáte při nějaké své cestě za oblečením (aniž ovšem víte, že je to on, páč se do poslední chvíle nesejdete). Abyste ho získali, je nejlepší použít návod (na internetu je jich spousta), protože to zahrnuje odpovídání na maily i vhodně načasované "shopping trips".

Tendou Jin

Další můj oblíbenec a další tajná postava. Potkáte ho náhodně (pokud jste dostatečně inteligentní...:-) ) při jednom nakupování. Navštěvuje blízkou Hanegasaki High (vaše škola ve druhém díle!), ale na studium dost kašle, spíš vyhledává rvačky. Párkrát vás zláká na rande a dokonce se kvůli vám začne učit, abyste spolu mohli chodit na stejnou vejšku. Rád experimentuje s barvou vlasů.:-) K jeho confession doporučuji opět návod.

Hanatsubaki Goro

Eh. Jak bych ho tak popsala.... Asi nejvtipnější metrosexuál, kterého znám.:-) Ve světě TMGS je to známý módní návrhář, jehož internetový sloupek vám může pomoci se vhodně oblékat. Osobnost je to poměrně šílená, ještě šílenější, než Mihara. Kamarádí se s Amanohashim a to vám způsobí několik vtipných scének. Není to balitelný chlap per se, ale můžete s ním skončit (pokud o to opravdu stojíte, opět vyhledejte návod). Potkáte ho skoro na začátku hry, kdy vám dá vizitku (abyste se pak mohli dívat na jeho stránky).

Tsukushi

Váš mladší bratr. Ochotně vám poskytne informace o jakémkoliv chlapovi a také vám sdělí, co si o vás ostatní myslí (Tokimeki panel). Pokud neskončíte s některým z výše uvedených pánů nebo níže uvedených dam, po maturitě vás potká na cestě domů a utěší vás, že život teprve začíná, hej. (Asi nejsmutnější route, páč proč jste se proboha nesnažili aspoň o Hanatsubakiho?!)

To bychom měli chlapy. Tímto ovšem nekončím, neb ve hře potkáte i 4 holčiny, které se můžou stát vašimi kamarádkami nebo nepřítelkyněmi až za hrob. Na úplném začátku hry, kdy zadáváte své jméno si zároveň vybíráte i styl pokoje, ve kterém budete bydlet. Nejen že to ovlivní vaše počáteční parametry, ale také to určí, kterou z holek potkáte jako první. Rychle o "rival mode" - když balíte kluka, kterého má ráda vaše kamarádka (a kamarádkou se stane tak, že si s ní párkrát pokecáte a dostanete ji na :) v Tokimeki panelu), velice snadno se z vás stanou nepřítelkyně. Můžete ji dokopat k tomu, že se vašeho drahého formálně vzdá ve váš prospěch, ale stojí to hodně času (musíte si s ní neustále hrát) a zvyšuje to stres, což je další věc, kterou jsem opomněla zmínit. Stres vám roste v průběhu hraní podle toho, co děláte. Když dosáhne stovky, onemocníte a týden musíte ležet v posteli, což vám pořádně sníží parametry, takže je lepší se toho vyvarovat a pravidelně si snižovat stres spaním o víkendech a dovolených tak, aby nikdy 100 nedosáhl. Tož.

Arisawa Shiho

Šíleně inteligentní jemná dáma, která se možná zdá na první pohled poněkud vzdálená a chladná, ale ochotně vám pomůže s vaším studiem. Ráda píše básně a miluje květiny. Taktéž miluje Morimuru, takže pozor, pokud si s ní budete hrát, jděte raději po někom jiném. Brigádničí v květinářství a plánuje se stát právničkou.

Sudo Mizuki

Typický jedináček z bohaté rodiny. Všude chodí se svým sluhou Garissonem. Je poměrně egoistická, takže nemá moc přátel, ale ve skutečnosti jí to vadí, takže se s vámi ráda podělí o tajemství svého šarmu. Často používá francouzská slova (hm, protože žila ve Francii nebo je to prostě tím, že to zní nóbl?). Zajímá se o umění a Miharu, takže pozor.

Fujii Natsumi

Energetická a praštěná holka. Z nějakého důvodu se snaží neustále napálit Himurocchiho (taky je jediná, kdo mu kromě mě tak říká, což je teda divný a pěkně mě to štve, haha.:-) ). Má brigádu ve fast-foodu a je členkou cheerleading kroužku. Pobavíte se s ní o módních trendech a máte-li spadeno na Madoku, může vám pěkně znepříjemnit život.

Konno Tamami

Heheh, starší sestra mé oblíbené postavy ze třetího dílu, ale nepředbíhejme! Tamami je tichá, plachá holka. I přes to je schopná dělat manažerku basketového kroužku. Hlavně proto, že je v něm její oblíbený Suzuka. Pomůže vám si zlepšit kondici. Je to moje asi nejoblíbenější kamarádka (a její mladší bratr s tím nesouvisí!).

A to jsou ony (dle pořadí):

Mňo. Pro začátek by to asi stačilo. Dost pochybuju, že si někdo z mých nehmotně nepřítomných nečtenářů bude chtít tuto hru pořídit. Ale kdyby náhodou, tak doporučuji buď zakoupit systém Nintendo DS (nebo nějakou jeho verzi) a poté na E-bay nebo Amazonu oficiální hru Tokimeki Memorial Girl's Side 1st Love Plus. Bude v japonštině a text bude též japonský. Pokud preferujete méně jazykově a finančně náročný postup, pak je tu toto:

Na Google zadat "Tokimeki Memorial Girl's Side 1st Love Plus nds rom"

V tomtéž vyhledavači zadat "Nogba nds emulator with MyZoom"

Tamtéž zadat "Tokimeki Memorial Girl's Side 1st Love Plus english patch"

Stáhnout všechny potřebné věci a přesně se řídit pokyny umístěnými na dotyčných stránkách (určitě tam jsou, nebojte, kdyby tam nebyly, tak je určitě snadno najdete pomocí výše zmíněného vyhledavače).

V Googlu vyhledat "Tokimeki Memorial Girl's Side 1st Love Plus walkthrough", což vám vyhodí návod na všechny chlapy ve hře.

Začít hrát, vybrat oblíbence a napsat mi o tom do diskuse.:-)

UPOZORNĚNÍ: Stahování jakéhokoliv copyrightovaného softwaru je v Čechách nelegální!!! Emulátor Nogba je freeware, TMGS1 v podobě .nds romu ne!