Vzpomínky na...

14.02.2011

Huhuhu, právě jsem si přečetla zápis ve svém papírovém deníku z doby před přesně 3 lety. Aach, to byla doba...

Někdy si vážně přeju, abych se mohla vrátit v čase a všechno zažít znova. Ani by mi už nevadilo, kdybych nic nemohla změnit. Páč všechny ty věci, které se mi staly, ty dobré i ty ne až tak skvělé, prostě všechno je tak nějak dohromady pospojované, že to ve výsledku tvoří to, co jsem.

Včera jsem měla lehkou krizi identity, kdy jsem se marně snažila přijít na to, kdo jsem a proč jsem. Přesně v takových chvílích je nejlepší vytáhnout deník a buď se z toho vypsat nebo znovu najít sebeujištění ve starších zápisech.

Je fakt, že to zároveň vyvolává i určitou nostalgii. Vzpomínky na věci, které už jsou dávno pryč. Které se skoro staly, ale nestaly. Lidi, které jsem skoro poznala, ale neznala. Situace, které jsem mohla zvládnout, ale naprosto nevošéfovala. Staré nálady, staré pocity, z vědomí zmizelé, ale kdesi za rohem pořád uskladněné ve staré dřevěné bedně bez nápisu. Vážně není všechno zlato, co se třpytí?

Vtipné je, že můj dnešní náhodný winampový playlist se rozhodl mé vzpomínací náladě předhazovat samé písničky, které mám většinou spojené s nějakými lidmi nebo místy. Tak mi tu zní například Macy Gray, Pomáda, Tara Fuki, Dan Nekonečný (odkaz na původní video jsem raději odstranila...), U2 nebo Tommy Dorsey.

Ještě chvíli se budu přehrabovat v minulosti, ale pak se už půjdu doopravdy učit.:-)